Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

CK Beck Reisen doporučuje zájezd: Egypt - plavba po Nilu

 

Beck Reisen Egypt

Egypt láká každoročně statisíce turistů, kteří obdivují 3000 let staré historické památky.

Egypt obecně


Egypt je jednou z nejlidnatějších jednou zemí Afrického kontinentu. Žije zde okolo 78 mil. lidí. Největší číst část obyvatelstva žije poblíž povodí  Nilu na ploše asi přes 39 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází jediná orná půda. Sahara je téměř kvůli nízké vlhkosti a vysokým teplotám neobytná. Přibližně polovina místních žije ve městech, v Káhiře a Alexandrii.

Okouzlení světa Egyptem pramení ze starověké civilizace, jež zde vzkvétala přibližně v epoše od roku 3000 před Kristem do roku 30 před Kristem. Postupně jí vládlo asi třicet dynastií. Zrod a moc starého egyptského království umožnila především řeka Nil. Egypt obdržel přízvisko „dar Nilu", neboť bez řeky by celá země byla pustou pouští. Díky Nilu však vyprahlou krajinu protínají úzké a zelené pásy kultivované půdy. Ve starověku vzkvétala podél Nilu významná kultura, jež za sebou zanechala nevídané množství chrámů a hrobek. Díky nim je údolí Nilu největším muzeem pod širým nebem na Zemi.

Beck Reisen Egypt


Beck Reisen nabízí osmidenní exklusivní plavbu podruhé nejdelší řece světa Nil. Nastupte s námi na palubučtyřhvězdičkové lodi a nechte se obklopovat luxusem. Na palubě najdetehonosné kajuty, mnoho barů, relaxační centra a bazény, které vám budouzpříjemňovat horké dny. Během pobytu si prohlédnete ta nejobdivovanějšímísta, která pro vás Beck Reisen vybral.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one