Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

CK Beck Reisen doporučuje zájezd: Egypt - plavba po Nilu

 

Turecko

Zájezd do Turecka uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Jedná se o poznávací zájezd, který zajistí stále nová a nová atraktivní místa a zážitky.

Turecko obecně

Nechte se okouzlit demokratickou zemí rozkládající se hned na dvou kontinentech, v Malé Asii a z menší části v jihovýchodní Evropě.
Turecko je zemí, kde se spojuje Evropa s Asií. Splynutí obou těchto odlišných kultur symbolizuje monumentální Bosporský most, který se nachází v Istanbulu. Turecko je nejvýznamnější země východního Středomoří a Blízkého východu. Vnitrozemí tvoří rozsáhlá náhorní plošina Anatólie, jež je ohraničena pohořími. Nejvyšší horou 5 165 m. n. m je na severovýchodě bájný Ararat.

Turecko v minulosti a nyní
Roku 1299 se Osman I. stal prvním sultánem osmanské říše, která jako muslimský stát započala s výboji do Evropy, Asie i Afriky. Sultán jako hlava osmanské říše měl neomezenou (absolutní) moc.

Osmanská říše zanikla v roce 1923, kdy byla založena republika Kemalem Atatürkem. Ten sekularizoval stát a zavedl mnohé jiné reformy s dalekosáhlými důsledky.
Turecko se i přesto potýkalo s ekonomickými a politickými problémy, zejména pak v druhé polovině 20. století. V Turecku žije jedenáct až čtrnáct milionů Kurdů a vztah turecké vlády k této národnostní menšině dosud není zcela vyřešen.

Dalším problémem současného Turecka je  áboženská nesnášenlivost, která z historie pramení. Je namířena zejména proti křesťanům žijícím na území. Část Turecka patřila totiž dlouhou dobu i Řekům, kteří jsou silně věřící. Stále nevyřešená zůstává také otázka severní části Kypru, kterou Turecko okupuje.

Turecko s Beck Reisen

Let je zajištěn s renomovanou leteckou společností. V Turecku na Vás bude čekat česky mluvící průvodce, který Vás bude provázat celou cestu. Přeprava po Turecku je realizována moderními klimatizovanými autobusy. Ubytování je zajištěno ve 4 hvězdičkových hotelích. Po příjezdu obdržíte jako pozornost čerstvý koktejl. Večeře probíhá bufetovou formou.

Mezi cílové destinace patří:
Antalya - Myra - Fethiye
Dalyan - Kusadasi
Ephesus
Kusadasi - Pamukkale - Hierapolis
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one