Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

CK Beck Reisen doporučuje zájezd: Egypt - plavba po Nilu

 

Tiskové zprávy

S Beck reisen odkryjete prvenství EgyptaEgypt, atraktivní destinace ležící na africkém kontinentu, láká každoročně stovky tisíc turistů. Okouzlí vás nejen tajemnou historií sahající do dob 3000 let před Kristem, ale i několika „prvenstvími", zapsanými v zeměpisných dokumentech. S cestovní kanceláří Beck reisen máte možnost poznat všechna egyptská „nej" na vlastní kůži.

NEJdelší řeka světa
Debaty o tom, zda se tímto prvenstvím pyšní Amazonka nebo Nil se stále vedou. Důvodem je fakt, že stále ještě není jasně vymezená defnice, odkud by se délka měla počítat. Do nedávna ještě nebyl znám pramen Nilu. Je tedy pravděpodobné, že Egyptem protékající více jak 6695 kilometrový Nil je co do délky největší řekou světa.
Beck reisen vám nabízí osmidenní plavbu po Nilu na luxusní čtyřhvězdičkové lodi za bezkonkurenční cenu. Najdete tu honosné kajuty, bary, restaurace, relaxační centra, výřivky a dokonce i bazény.

NEJteplejší a NEJsušší země světa
Egypt je tvořen východní částí Sahary, Lybijskou pouští a Arabskou pouští, která přecházív poušť Nubijskou. Najdete tu také suchá údolí, vádí, kterými protéká značné množství vody po občasných deštích. Vlhkost v Egyptě dosahuje pouze 10 %. Na některých místech Egypta nezaprší několik let. Záruka sluncem protkané dovolené je stoprocentní. Egypt je po celých 300 dní zaplaven sluneční svitem. Zimy jsou mírné, léta velmi horká, v poušti se za extrémních podmínek teploty pohybují kolem 50 °C. Nejteplejším místem Egypta je pak Asuán, ležící přímo na obratníku raka.

NEJatraktivnější památky světa
Během osmi dnů plavby na výletní lodi zprostředkované cestovní kanceláří Beck reisen, se do vaší mysli zapíše pověstné Údolí králů, které sloužilo jako pohřebiště faraónů a šlechty Nové říše, navštívíte Memnonovy kolosy, dvě sedící sochy Amenhotepa III, jedinou zachovalou část chrámu stejnojmenného faraona, Horův chrám, ostrov Philae, Chrám bohyně Isis a Chrám Faraona Ramsese II., zvětší muzeum pod širým nebem Luxor, prohlédnete si Kult boha Amona a nevynecháte ani nejnavštěvovanější chrámy Ramese II. a jeho ženy Nefertari známé pod názvem Abú Simbel.
NEJvyššší hrobka světa
S cestovní kanceláří Beck Reisen máte možnost prohlédnout si také hrobky v Gíze. Nejvyšší hrobkou je slavná Cheopsova pyramida ležící v Gíze s výškou neuvěřitelných 139 metrů. Na její stavbu bylo údajně použito přes dva miliony kamenných kvádrů. Cheopsova pyramida byla dokonce i nejvyšší stavbou světa jako takovou po dobu 4000 let (v letech 2,570 př.n.l. - 1,300 n.l.).

NEJdelší most Afriky
V Egyptě nenachází od roku 1996 také nejdelší most Afrik, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Most 6.října měří 20 500 metrů a řadí se ta mezi nejdelších pět mostů na světě.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one